6 Haziran 2011 Pazartesi

Hitman Absolution'ı beklerken...

İlk kısa videosunun yayınlandıgı günden beri heyecanla bekledigim Hitman serisinin 5. oyunu Absolution ile ilgili yavaş yavaş ipucları,detaylar ve ekran görüntüleri gün yüzüne çıkmaya başladı.En son çıkan Hitman Blood Money'den günümüze tam 5 yıllık bir süre geçmiş olması oyunun severlerini - en azından beni - Hitman Absolution için daha da sabırsızlandıyor diyebilirim.


Oyun hakkında;oyunun yönetmeni Tore Blystad"Ajan 47 ihanete uğramıştır ve polis tarafından takip edilmektedir ve kendisini karanlık bir komplo teorisinin içerisinde bulmak üzeredir." diyerek oyunun hikayesi hakkında giriş yaparken "İlk kez Ajan 47'yi alıp kendi kişisel ve içsel macerasına doğru yol aldık ve bu da Hitman fantezisinin diğer bölümlerini keşfetmemizi sağladı.Bu aslında serinin eski oyunlarına biraz benzer olsa da kesinlikle çok değişik bir oyun deneyimi sunacağına inanıyoruz." diyerek Absolution'ın diger serilerden farklı olacagını bize anlatıyor.Karakterler içinse Ana kötü adam Blake Dexter adında olacak ve  seslendirmesini Cowboys and Aliens'ta oynayan Keith Carradine yapacak. Marsha Thomason'ın oynadığı Diana Burnwood'sa Absolution'da da Ajan 47'nin en büyük yardımcısı olacak. Marsha'ya göre bu oyunda Diana, 47 ile daha yakın bir ilişki kuracakmış.Hikayenin kusursuz olması için IO Interactive bir düzine Hollywood aktörü ile çalışmış ve bazı karmaşık sahneleri dahi yeri geldiğinde aynı anda yedi aktörle birlikte çekerek masraftan kaçmamış.
Önümüzdeki sene çıkması beklenen yeni seri ile ilgili dedikodulara ek olarak birde beyaz perdede de Hitman'i görecegimizide söyleyelim.İkinci film için çalışmalara başlanmış ve yine önümüzdeki sene çıkması bekleniyor. Yeni filmde oyundan farklı orijinal bir hikaye ve farklı karakterler olacağı ayrıca yeni oyunun görüntüsü ve hissiyatını taşıyacağı söyleniyor.


8 Haziran'da oyunun ilk tanıtım videosu yayınlanacak ama ;oyunun ekran görüntüleri şimdiden internette dolaşmaya başladı bile...