28 Nisan 2012 Cumartesi

Öldükten sonrada twitt atabilirsiniz ...


Vaktimizin çogu artık sosyal sitelerde geçiyor.Hemen hemen bütün eş,dost akrabalarımızla bu sosyal aglarla beraberiz.Diyelim ki - allah geçinden versin ama - bu dünyadan göçüp gittiniz.Sizin yerinize kim torununuzun doğum gününü kutlayacak.İşte burda hortlayıp gelemeyeceginize göre deadsoci.al devreye giriyor.
Siteye üye olduktan sonra diyelim ki bundan 50 yıl sonrası için bir durum güncellemesi yazmak istiyorsunuz , deadsoci.al bunu sizin için şimdiden kaydedip , günü gelince sizin profilinizde paylaşıyor.Üstelik sonsuza kadar ücretsiz...

25 Nisan 2012 Çarşamba

Daü ve Google Drive

Google Dropbox benzeri bulut depolama hizmetini devreye soktu... Logo bana tanıdık geldi ...Nerden mi? Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi yani benim okuduğum üniversitenin logosuyla çok benzer değil mi?

1 Nisan 2012 Pazar

SQL+ "bin/nls_lang.sh: 114: [[: not found" hatasının çözümü


Evet geçen yazımda Ubuntu üzerine Oracle XE Server kurulumunu  anlatmıştım.
Sql komut satırını açtıgımızda aşagıdaki satırlara benzer bir hata alıyorsak şimdi anlatacaklarım sorunun çözümü olacaktır.

/usr/lib/oracle/xe/app/oracle/product/10.2.0/server/bin/nls_lang.sh: 114: [[: not found
/usr/lib/oracle/xe/app/oracle/product/10.2.0/server/bin/nls_lang.sh: 114: [[: not found

Çözüm

Öncelikle şu satırları terminale girelim


sudo nano /usr/lib/oracle/xe/app/oracle/product/10.2.0/server/bin/nls_lang.sh


Daha sonra açılan dosyada yandaki gibi #!/bin/sh yazan ilk satırı #/bin/bash yapıp kaydedelim.Problem çözülmüş olacaktır.

Gmail Tap - Mesajlaşmann kolay hali


Chrome Multitasking ile çift mouse ile çalışabilecek


İnternette dolaşırken bir elinizde fare varken digeri boşta duruyor.Neden onuda çalıştırmayalım sorusundan yola çıkarak Google Chrome Takımı artık size Çoklu-Görev yöneticili Google Chrome'yi sunar.Ayrıntılar burada

Creating an app for Smartphones [Comic]