30 Haziran 2012 Cumartesi

Türk Oyunu Civilization of Ottoman'ın Açılış Videosu

Türk yapımı Civilization of Ottoman'ın ilk videosu  bugün yayınlandı.Gürcan Serbest'in öncülügü ile başlayan proje ile ilgili ayrıntıları burada daha önce yaptıgımız röportajda bulabilirsiniz.
Oyunu takip etmek isteyenler için websitesi :  http://www.civilizationofottoman.com/

17 Haziran 2012 Pazar

12 Haziran 2012 Salı

Bilgisayarınız için Instagram : Instagrille

Önce Iphone'da popüler olan ve daha sonra Android içinde bir versiyonunu çıkaran Instagram,facebook'unda kendisini satın almasıyla artık herkes tarafından bilinen bir uygulama oldu.
Bu küçük ama fotograf konusunda harikalar yaratan programı artık masaüstünüzdede kullanabileceksiniz.
Fotograf çekmeniz ya da yüklemeniz dışındaki bütün fonksiyonları, yani feed , popular ve sizin profil sayfanızı gösteren bu uygulamayı kurmak için,
1.Öncelikle buradan Pokki adlı uygulamayı indirin.İndirip kurdugunuzda küçük bir fındık simgesi göreceksiniz.
2.Daha sonra buradan Pokki için Instagrille eklentisini indirin.
3.Artık görev çubuğu üzerinde gördügünüz Instagrille butonu ile instagram'a baglanabilirsiniz...

7 Haziran 2012 Perşembe

Microsoft on{x} Beta

Microsoft bugün , Android için ilginç bir görevlendirici(tasker) program yayınladı.Basitçe sizin bulundugunuz yere göre ya da sizin daha önceden ayarladıgınız zaman ya da göreve göre telefonunuzu yönetiyor.En basitinden videoda da anlattıgı gibi iş yerinizden ayrıldıgınızda telefonunuz otomatik olarak sizin sevgiliniz , ya da belirlediginiz bir telefon numarasına sizin işten ayrılıp yolda oldugunuz anlatan bir mesaj yolluyor.

JavaScript temelli bu uygulamanın arkasında bir web arabirimi var ve sadece facebook hesabınızla kullanabiliyorsunuz.Şu an beta aşamasında olan bu projeye sizde kendi yarattıgınız varyasyonlarla katkıda bulunabiliyorsunuz.

 Şimdilik sadece Anroid 2.3.3 GingerBread'de çalışıyor.Uygulamayı Google Play'den indirip denemek isterseniz buraya tıklayın.

6 Haziran 2012 Çarşamba

Google QuickOffice'i satın aldı


Google mobil ofis yazılımı devini satın aldığını bugün resmi olarak duyurdu.Iphone,Ipad,Android ve Symbian işletim sistemleri için ofis yazılımı üreten ve mobil ofis yazılımlarında birinci sırada olan Quick Office  ilerleyen zamanlarda Google+ servisleriyle entegre hale gelecek.

2 Haziran 2012 Cumartesi

Siber Savaş ve Casus Programlar Webineri

 Siber Savaş ve Casus Programlar konusuna yakından değinilerek kullanıcılar olarak bizlerin ne gibi tehditler ile karşı karşıya olduğumuzu yakından göreceğiz.Webinerimiz 7 Haziran Perşembe saat : 20:00′de Faruk Kekevi’nin sunumuyla gerçekleşiyor.
Bilişim teknolojisinin hızı baş döndürüyor, bilişim çağını yaşıyoruz. Bilgisayar ve İnternet, tüm yaşantımızı yönetiyor, her şey sanal ortama taşındı. Tüm teknolojik ürünler, bilişim ile yönetiliyor, hemen her şeyin başına “e-” takısının eklendiği çağdayız ve nimetlerinden yararlanıyoruz.
Diğer taraftan, siber dünyada, bir çok kişinin farkında olmadığı bir şey var: Siber Savaş.
Ülkeler, rekabetlerini sanal ortama taşıdılar. Siber çatışmalar, hatta siber savaşlar yaşanıyor. Bu savaştan az, ya da çok etkilenmeyen ülke kalmadı gibi. Konvnsiyonel savaşın öncesinde veya beraberinde, siber savaşlar yaşanıyor, hatta şiddetli savaşlar görüyoruz.
Bireyler olarak direk ilgili olduğumuz siber savaş nedir? Bireyler, siber savaştan nasıl etkileniyorlar veya bireyler, siber savaşı nasıl etkiliyorlar?
Konu: Siber Savaş ve Casus Programlar
Tarih: 7 Haziran 2012 Perşembe Saat: 20:00
Konuşmacı: Faruk Kekevi
Link: http://connect.medyasoft.com.tr/gelecex/

Facebook Etkinlik Sayfası:https://www.facebook.com/events/301321386624617/

Alıntı : http://www.gelecex.com/siber-savas-ve-casus-programlar-webineri.html

1 Haziran 2012 Cuma

Windows 8 Release Preview Yayınlandı


 Microsoft'un yeni, işletim sistemi Windows 8'in Release Preview versiyonu'nu  bugün kullanıcılarına sundu.Denemek isteyenler buradan indirebilirler.