29 Nisan 2013 Pazartesi

Lumia'nın yeni reklamı iPhone ve Android kullanıcılarına


Lumia 920'nin  yeni ve eglenceli reklamı fanboyları hedef alıyor . Sloganı ise #timetoswitch yani değişim zamanı ...

25 Nisan 2013 Perşembe

Ubuntu 13.04 is released


Ubuntu 13.04 is released today ! - Go and get it from http://www.ubuntu.com/ 

16 Nisan 2013 Salı

Microsoft DreamSpark'a Üye Olma

DreamSpark Nedir?

Microsoft DreamSpark, üniversite öğrencilerinin, Microsoft yazılım geliştirme ve tasarım araçlarını -örnegin Visual Studio- ücretsiz olarak edinmelerini sağlayan bir servistir.
Bu servisten yararlanabilmek için öğrencilerin, öğrenci kimliklerini doğrulayabilmeleri ve bunu her 12 ayda bir tekrarlamaları gerekmektedir. 12 ayda bir öğrenci kimliği doğrulama işlemi üniversiteler tarafından online yürütülmektedir.  -Hazır bende yenileyecekken DreamSpark nedir bilmek isteyenlerede anlatayım dedim :) -

Üye Olma
1. https://www.dreamspark.com/Student/Default.aspx adresine giriyoruz ve "Create an Account" seçenegine tıklıyoruz.
2.Açılan sayfadaki formu doldurduktan sonra sistem sizi dogrulama için üç seçenekli bir sayfaya yönlendirecek.
"Get Verified Through my School" seçenegi ile ülkenizi ve okulunuzu seçin.Ben resimdeki gibi "Turkey" ve "Doğu Akdeniz Üniversitesi"ni seçecegim.


3.Son olarak okul mailinizi - "okul_numaranız@students.emu.edu.tr" - yazarak kaydınızı tamamlıyorsunuz.Bu mail adresininin size ait olup olmadıgını dogrulayan dogrulama mailindeki linke tıklayınca kayıt işleminiz tamamlanacaktır.


DreamSpark'ta ne var ne yok diyorsanız buradan indirebileceginiz ücretsiz yazılımların listesine bakabilirsiniz. 

10 Nisan 2013 Çarşamba

Imagine Cup 2013'te bir türk oyunu: Space-Fight XImagine Cup 2013'te Oyun Tasarım(Game Design) kategorisinde yarışacak olan Space-Fight X Tahsin Kasap (Pamukkale Üni.), Barış Çavuş (ODTÜ), Can Poyrazoğlu (Koç Üni.) tarafından geliştirildi. XBOX, Windows 8 ve Windows Phone platformlarını destekleyen oyunda XNA ve Mono Game kullanıldı.Cloud sistemi olarak Buddy (www.buddy.com) kullanılan oyunda oyuncu bütün platformlarda oyuna kaldıgı yerden devam edebiliyor.Buda oyunun keyfinin heryerde sınırsızca yaşamanızı saglıyor. Ayrıntılar ve oyuna destekleriniz için : http://www.facebook.com/SpaceFightX
http://www.twitter.com/SpaceFightX
http://www.spacefightx.com/