17 Mayıs 2013 Cuma

SkyDrive'da .edu uzantılı mailiniz ile 3GB extra depolama kazanın

Microsoft'un bulut depolama servisi SkyDrive , ögrenciler için extra 3gb depolama veriyor. 
https://www.skydriveforstudents.com/ adresinden .edu * uzantılı mailinizi girdikten sonra mailinize gelen kodu yine mailinizde bulunan "Get it now" butonuna tıklayarak açılan "Redeem SkyDrive Code" seçenegini seçin.Ardından size yollanan promosyon kodunu girdiginizde 1 yıllık extra 3gb depolama hakkınız başlayacaktır.
 * edu.tr adresler içinde geçerlidir.

6 Mayıs 2013 Pazartesi

Visual Studio 2012 Update 2 ISO olarak yayınlandı.


Visual Studio 2012 kullanıcıları için 2. güncelleme olan "Update 2" yayınlandı."Extension and Updates" sekmesinden indirebileceginiz güncelleme , dileyen kullanıcılar için ISO olarakda yayınlandı.
İndirmek için : http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=298533

5 Mayıs 2013 Pazar

Android Uygulamalarındaki Reklamları Engelleme/Kaldırma


Google Play'de hemen hemen bütün yazılımlar ücretsiz.Fakat bu ücretsiz yazılımların çogu küçük reklam bannerları içeriyor ve bunlar  - hele benim gibi küçük ekranlı bir telefon kullanıyorsanız - çogu zaman kullanıcıyı rahatsız ediyor.Bunlardan kurtulmak için 1. yol uygulamanın ücretli bir versiyonunu almak ki bu geliştirici için en yararlı yol . Diger yol ise bir reklam engelleyici yazılım yüklemek ki Google Play'de artık reklam engelleyici yazılımlar yok.Bunun içinde farklı bir Android Marketi olan özgür ve açık kaynaklı yazılımlar marketi FDroid imdadımıza koşuyor.

1.Öncelikle https://f-droid.org/ adresinden FDroid'in apk'sini indirip telefonumuzun sdkartına atıyoruz.
2.Daha sonra bu apk dosyasını bulup kurulumu tamamlıyoruz.Tabi cihazımızda dışardan apk yükleme izninin açık olması gerekli
3.Son olarak FDroid'in uygulama listesinden AdAway adlı yazılımı indirip kuruyoruz. 

AdAway'i ilk açtıgımızda "Download file and apply adblocking" butonuna basıp küçük bir güncellemeden sonra artık reklamlardan uzak olacaksınız.
Not:Cihazınızın rootlu olması gereklidir.